Autor: Janusz Zambrowicz

BANK 2021/11

Bankowość i finanse | WYNAGRODZENIA | Miliardy pod stołem

Wynagrodzenie, wypłacane pracownikowi po części do ręki, to całkiem poważny problem polskiej gospodarki. Jest on bardzo trudny do oszacowania, a każda próba badania obarczona jest dużym przybliżeniem. Polski Instytut Ekonomiczny przeanalizował to zjawisko i okazało się, że płacenie pod stołem dotyczy istotnej części zatrudnionych w Polsce. Może obejmować nawet 1,4 mln osób.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2021/05

Raport Specjalny | Forum Bezpieczeństwa Banków | Pandemia odciska piętno na sektorze bankowym, ale daje też szansę

Ryzyka związane z COVID-19 okazały się istotniejszym wyzwaniem dla sektora bankowego aniżeli zagrożenia ze strony cyberprzestępców. Co więcej, bankom w czasie pandemii przypada szczególna rola w zakresie wsparcia dla gospodarki i społeczeństwa. Daje to szansę na poprawę zaufania klientów, a personalizacja usług może je utrzymać na dłużej.

CZYTAJ WIĘCEJ
Pieniądze na tle wykresów
BANK 2021/03

Raport: Horyzonty Bankowości 2021 | TRENDY | Pandemia stała się katalizatorem zmian

COVID-19 wymusił zmiany nawyków i stylu życia. Ograniczenie interakcji twarzą w twarz i częstsze korzystanie z usług online zmieniły sposób, w jaki komunikujemy się, wydajemy pieniądze i korzystamy z czasu wolnego. Nie pozostało to bez wpływu na branżę finansową – i choć przewidywane innowacje technologiczne były kontynuowane, podobnie jak postęp w zakresie regulacji usług finansowych, w ciągu ostatnich 12 miesięcy w bankowości pojawiły się inne kluczowe trendy.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1