Autor: PAP BIZNES

laptop, na ekranie Microsft 365 ikony
Cyberbezpieczeństwo

CrowdStrike: globalna awaria systemu Microsoftu wynikła z naszego błędu, to nie był cyberatak

Globalną awarię systemu operacyjnego Microsoftu spowodował nasz błąd, to nie był cyberatak – przekazał w piątek (19.07.2024) szef specjalizującej się w cyberbezpieczeństwie firmy CrowdStrike, George Kurtz. Ekspert cytowany przez Reutersa ocenia, że problemu nie da się rozwiązać zdalnie, a naprawa może potrwać nawet do kilku dni.

CZYTAJ WIĘCEJ
wykres i wektor w górę
Gospodarka | Z rynku finansowego

GUS: w czerwcu ’24 produkcja przemysłowa wzrosła r/r w 21 z 34 działów przemysłu

Wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 21 spośród 34 działów przemysłu (w ujęciu rocznym) w czerwcu 2024 roku, poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). Produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych wzrosła o 0,3% r/r w czerwcu 2024 r. Ceny producentów spadły o 6,1% r/r w czerwcu br., zaś w ujęciu miesięcznym wzrosły o 0,1%.

CZYTAJ WIĘCEJ
zastępca przewodniczącego KNF Marcin Mikołajczyk
Z rynku finansowego | Nieruchomości

Marcin Mikołajczyk o skutkach Rekomendacji WFD dla banków i klientów detalicznych

Wprowadzenie przez KNF nowego wymogu dot. finansowania długoterminowego przełoży się na uatrakcyjnienie bankowej oferty kredytów hipotecznych na okresowo stałą stopę procentową, także pod względem cenowym oraz spopularyzuje tego typu kredyty. Banki, aby spełnić nowy wymóg, będą musiały wyemitować łącznie papiery dłużne na ok. 15 mld zł, ale nie powinno być problemu z ich uplasowaniem – poinformował PAP Biznes zastępca przewodniczącego KNF Marcin Mikołajczyk.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 168