Autor: Atende S.A.

BANK 2019/05

Raport Specjalny. Bezpieczeństwo Banków: SIEM i SOAR – złoty tandem dla bezpieczeństw organizacji

Rozwiązania klasy SIEM (Security Information and Event Management) są dziś powszechnie stosowane w dużych organizacjach i coraz częściej wdrażane przez małe i średnie firmy. Pomimo ważnej dla bezpieczeństwa funkcji, jaką spełniają, główną wadą coraz powszechniejszego SIEM-a jest brak możliwości zapewnienia ochrony przed dzisiejszymi nowymi zagrożeniami, przy czasochłonnej i zasobochłonnej ręcznej analizie logów.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2019/05

Technologie: Digitalizacja szansą na zmianę wizerunku i efektywności bankowości spółdzielczej

W dobie internetu, szybkiego przepływu informacji oraz globalizacji usług, banki spółdzielcze stają przed wyzwaniem, którym jest pozyskanie nowego klienta. Najcenniejszego, lojalnego klienta, który zwiąże się z bankiem na lata. Procesu tego nie ułatwia postrzeganie banków spółdzielczych, szczególnie wśród młodych osób, jako banków archaicznych, nastawionych na osoby starsze, gdzie tradycja myli się z zacofaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mariusz Madej
Komentarze ekspertów

Tam skarb twój, gdzie serce twoje. Czyli bank w chmurze – tak, ale częściowo

Co leży u podstaw organizacji każdego banku? Oczywiście: pracownicy, kapitał, narzędzia do obsługi klientów. Wreszcie, do poprawnego funkcjonowania organizacji biznesowej, niezbędni są sami klienci. Świadczenie usług finansowych na rzecz różnych organizacji, grup społecznych, jak i pojedynczych osób narzuca na właścicieli banków ogromną odpowiedzialność. Jak realizować te usługi w sposób optymalny?

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1