ARP Leasing i Alior Leasing zawarły porozumienie w ramach tarczy dla transportu

ARP Leasing i Alior Leasing zawarły porozumienie w ramach tarczy dla transportu
Fot. stock.adobe.com / magele-picture
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ARP Leasing i Alior Leasing podpisały porozumienie o współpracy przy refinansowaniu przez ARP Leasing umów leasingowych sektora transportu ciężarowego i autokarowego, połączonym z 12-miesięczną karencją w spłacie rat. Klienci Alior Leasing, dotknięci negatywnymi skutkami finansowymi pandemii COVID-19 mogą ubiegać się o wsparcie finansowe oferowane przez ARP Leasing w ramach tarczy antykryzysowej, podała Agencja Rozwoju Przemysłu.

Dzięki podpisanemu dziś porozumieniu, będziemy mogli dotrzeć z ofertą tarczy antykryzysowej do jeszcze szerszego grona polskich firm z branży transportowo-autokarowej.

„Trwająca już wiele miesięcy trudna sytuacja gospodarcza wymaga wychodzenia poza przyjęte schematy i nieustannego poszukiwania rozwiązań, które pomogą polskim przedsiębiorcom przetrwać finansowo najbliższe miesiące. Zawarte przez ARP Leasing i Alior Leasing porozumienie zakłada spójne i partnerskie podejście w zasadach ubiegania się i skorzystania z refinansowania dotychczasowych umów dla przedsiębiorców, będących w przejściowych kłopotach związanych z koniecznością utrzymania płynności finansowej” – powiedział prezes ARP Leasing Wojciech Miedziński, cytowany w komunikacie. 

Kolejna umowa o współpracy

Porozumienie zawarte z Alior Leasing jest kolejną umową o współpracy, po Millennium Leasing, PKO Leasing i Pekao Leasing.

„Pandemia koronawirusa stanowi duże wyzwanie dla polskiej gospodarki. Jesteśmy tego świadomi, dlatego w tych trudnych czasach spółka Alior Leasing, w odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców, wprowadziła liczne rozwiązania, ułatwiające dalsze, bezpieczne prowadzenie działalności. Porozumienie podpisane z ARP Leasing, to kolejne działanie, które zgodnie z wypracowanymi rozwiązaniami w przyszłości umożliwi naszym klientom skorzystanie z dodatkowych instrumentów finansowych” – powiedział prezes Alior Leasing Seweryn Kowalczyk.

Czytaj także: Tarcza antykryzysowa: spółki leasingowe ARP i Pekao wspierają firmy transportowe i przewozowe >>>

ARP Leasing jest spółką zależną od Agencji Rozwoju Przemysłu. Prowadzi działalność polegającą na oferowaniu produktów leasingowych (leasing operacyjny, leasing finansowy, leasing zwrotny), na warunkach komercyjnych, dla obecnych klientów ARP, (w tym w szczególności spółek z Grupy ARP)  i komplementarnie w ramach uzupełnienia oferty dla MŚP także dla nowych klientów.

Alior Leasing jest spółką z grupy Alior Banku, który koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 76,71 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: ISBnews