Application Development dla Chmury Krajowej od Google Cloud

Application Development dla Chmury Krajowej od Google Cloud
Fot. stock.adobe.com/CoreDESIGN
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Chmura Krajowa jako pierwsza firma w Polsce zdobyła specjalizację Application Development - Services Partner Specialization. Uzyskują ją partnerzy Google, którzy wykazali się powtarzalnymi sukcesami w budowaniu i zarządzaniu aplikacjami wykorzystującymi rozwiązania Google Cloud Platform.

Specjalizacja Application Development jest potwierdzana przez Google Cloud w wyniku procesu oceny prowadzonego przez niezależną firmę audytorską Information Security Systems International.

Jej analizie podlegały zarówno założenia biznesowe i techniczne zrealizowanych projektów, potwierdzone przez klientów case studies oraz kompetencje ekspertów Chmury Krajowej. 

To kolejne potwierdzenie kompetencji zespołu Chmury Krajowej w tworzeniu aplikacji z wykorzystaniem platformy Google Cloud. W ubiegłym roku Chmura Krajowa została laureatem globalnego konkursu Google Cloud Customer Award w kategorii Opieka zdrowotna i nauki przyrodnicze. Nagrodzony został system e-Rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 opracowany dla Centrum e-Zdrowia.

Kolejny projekt, który wzięto pod uwagę przy audycie specjalizacji Application Development to Serwis MojePPK.

Chmura Krajowa zaprojektowała (architektura, UX) i wykonała aplikację internetową działająca w chmurze publicznej, która umożliwia użytkownikom zapisanym do Pracowniczych Planów Kapitałowych sprawdzanie salda zgromadzonych oszczędności.

Z kolei usługa eDoradca, którą zespół Chmury Krajowej stworzył wspólnie z działem IT PKO Banku Polskiego na początku pandemii do dziś ułatwia bezpieczny kontakt z pracownikami banku bez wychodzenia z domu. Początkowo usługa była skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, z czasem udostępniono ją także klientom indywidualnym, jako kolejny zdalny kanał kontaktu z bankiem.

Analogiczna aplikacja, stworzona przez Chmurę Krajową służy także do zdalnej obsługi klientów działającego w Ukrainie Kredobanku.  

Chmura Krajowa to spółka technologiczna utworzona z inicjatywy PKO Banku Polskiego i Polskiego Funduszu Rozwoju, aby zapewnić dostęp do zaawansowanych usług chmury obliczeniowej polskim firmom i instytucjom publicznym.

Działa w modelu multicloud oferując zarówno własne produkty i usługi w ramach Platformy Chmury Krajowej, jak i rozwiązania swoich strategicznych partnerów, globalnych dostawców chmury publicznej, Google i Microsoft.

Źródło: Chmura Krajowa