Apel Rady Przedsiębiorczości do prezydenta Andrzeja Dudy o wywiązanie się z obietnicy i odrzucenie ustawy nazywanej Lex TVN

Apel Rady Przedsiębiorczości do prezydenta Andrzeja Dudy  o wywiązanie się z obietnicy i odrzucenie ustawy nazywanej  Lex TVN
Fot. Pracodawcy RP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Przedsiębiorczości wzywa prezydenta Andrzeja Dudę, aby zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, nazywaną Lex TVN.

Fakt, że Sejm przegłosował tę skandaliczną ustawę właśnie teraz, to próba ukrycia rosnących problemów rządu: eksplodującej inflacji, rekordowej liczby zachorowań i zgonów Covid-19, napięć na granicy polskiej i pogłębiającego się konfliktu z naszymi partnerami z UE, nie mówiąc już o utraconych funduszach pomocowych z Unii.

Proponowane zmiany pozwolą rządzącym uznaniowo udzielać koncesji nadawcom telewizyjnym i bezpośrednio uderzą w podstawy wolności słowa.

Nowelizacja ma uniemożliwić przedłużenie koncesji konkretnemu nadawcy – telewizji TVN, największemu niezależnemu medium, które pozwala sobie na krytykę władzy.

Wyraźnie widać, że nie chodzi tu o rozwiązanie jakichkolwiek problemów, lecz o doraźne interesy polityczne.

Czy każdą niepokorną firmę i jej właścicieli czeka nacjonalizacja lub wymuszona sprzedaż?

Polscy przedsiębiorcy stanowczo protestują przeciwko zamachowi na wolne media, wolność słowa, demokrację i własność prywatną!

Apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy o weto!

podpisy Rada Przedsiębiorczości
Źródło: RP


Źródło: Krajowa Izba Gospodarcza / KIG