Aneta Jóźwicka w zarządzie Provident Polska

Aneta Jóźwicka w zarządzie Provident Polska
Aneta Jóźwicka. Źródło: Provident Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 1 czerwca 2023 r. kierownictwo nad Corporate Affairs Provident Polska i funkcję członkini zarządu obejmie Aneta Jóźwicka. W nowej roli będzie odpowiedzialna za obszary mające strategiczne znaczenie dla Pionu Korporacyjnego oraz całej firmy tj.: regulacje, reputację oraz komunikację, poinformowała Firma.

Przed dołączeniem do Provident Polska, Aneta Jóźwicka przez prawie piętnaście lat pracowała w Diageo, gdzie ostatnio zajmowała stanowisko dyrektora ds. relacji korporacyjnych na Europę Północną, a wcześniej pracowała dla 55 krajów, w tym rynków kluczowych, głównie z Europy kontynentalnej.

Zanim rozpoczęła wieloletnią karierę w Diageo, Aneta Jóźwicka pracowała w branży farmaceutycznej, posiada także doświadczenie pracy w agencji PR.

W latach 2020-2022 była także Przewodniczącą Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy.

Obecnie jest Przewodniczącą Zarządu Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej. 

Czytaj także: Provident: 25 lat obecności w Polsce; wyjątkowy projekt na rocznicę

– Objęcie nowej roli jest dla mnie wyjątkową możliwością rozwoju w obszarach, w których się specjalizuję, ale także podejmowania nowych wyzwań. Komunikacja korporacyjna oraz współpraca z brytyjskimi podmiotami to dwa ważne elementy mojej kariery.

W Provident Polska mogę kontynuować ten kierunek, jednocześnie realizując się w nowej dla mnie, dynamicznej i fascynującej branży – podkreśla Aneta Jóźwicka.

– Jestem przekonana, że praca w Provident Polska będzie bardzo ciekawym i cennym zawodowym doświadczeniem. Kwestie związane z komunikacją oraz Public Affairs są niezwykle istotne na rynku pożyczkowym i cieszę się, że będę mogła kierować tak interesującymi i kluczowymi dla firmy projektami wspólnie z utalentowanym i zaangażowanym zespołem Corporate Affairs – dodaje.

Aneta Jóźwicka obejmie stanowisko wcześniej zajmowane przez Patrycję RogowskąTomaszycką.

Pion Korporacyjny, którym pokieruje Aneta Jóźwicka, odpowiada za takie obszary działań jak public affairs, komunikacja korporacyjna, zrównoważony rozwój oraz komunikacja wewnętrzna.

Czytaj także: Patrycja Rogowska-Tomaszycka odchodzi z zarządu Provident Polska

Źródło: Provident Polska S.A.