Andrzej Śliwka nowym wiceministrem aktywów państwowych

Andrzej Śliwka nowym wiceministrem aktywów państwowych
Minister Jacek Śliwka i wiceminister Andrzej Śliwka Fot. Ministerstwo Aktywów Państwowych
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Premier Mateusz Morawiecki powołał z dniem 17 czerwca 2020 r. Andrzeja Śliwkę na stanowisko wiceministra aktywów państwowych. Śliwka będzie nadzorował spółki z sektora przemysłowego - podał resort aktywów państwowych w środę w komunikacie.
Premier @MorawieckiM powołał Andrzeja Śliwkę na stanowisko wiceministra aktywów państwowych @MAPGOVPL

Ministerstwo poinformowało, że Andrzej Śliwka pracuje w Ministerstwie Aktywów Państwowych od początku istnienia resortu.

„Do tej pory był wicedyrektorem Departamentu Nadzoru Właścicielskiego I, gdzie odpowiadał m.in. za nadzór nad strategicznymi spółkami skarbu państwa m.in.: PZU, PGNiG, Grupa Azoty, PGE, Enea czy Totalizator Sportowy” – napisano w komunikacie.

„Wcześniej pracował w Departamencie Programowania Prac Rządu w Kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego” – dodano.

Śliwka jest członkiem zespołu eksperckiego ds. zwiększenia efektywności rad nadzorczych

Jak podaje resort, Śliwka jest też członkiem zespołu eksperckiego ds. zwiększenia efektywności rad nadzorczych, który wchodzi w skład Komisji ds. reformy nadzoru właścicielskiego oraz był członkiem Rady Nadzorczej Tauron Polska Energia SA.

MAP podało, że nowy wiceminister specjalizuje się w prawie korporacyjnym, umowach gospodarczych i procesie inwestycyjnym, ponadto w swojej dotychczasowej praktyce zajmował się również: prawem nieruchomości, badaniem due diligence, a także prowadzeniem sporów sądowych.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ukończył studia podyplomowe „Podatki i prawo podatkowe” na Uniwersytecie Gdańskim oraz aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Równocześnie z przyczyn osobistych z Ministerstwa Aktywów Państwowych odchodzi wiceminister Tomasz Szczegielniak.

Źródło: PAP BIZNES