Andreas Böger nowym szefem Group Finance w Commerzbanku, Pascal Ruhland z nominacją na CFO mBanku

Andreas Böger nowym szefem Group Finance w Commerzbanku, Pascal Ruhland z nominacją na CFO mBanku
Andreas Böger. Źródło: mBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Andreas Böger złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa mBanku ds. finansów. Wkrótce obejmie stanowisko szefa finansów grupy w Commerzbanku. Na nowego CFO rada nadzorcza mBanku zarekomendowała Pascala Ruhlanda, poinformował Bank.

Andreas Böger złożył rezygnację 17 stycznia br. Na stanowisku pozostanie do 30 kwietnia 2023 roku. Następnie obejmie stanowisko Divisional Board Member – Group Finance w Commerzbanku.

Kandydatem na nowego wiceprezesa ds. finansów mBanku jest Pascal Ruhland, który obecnie pełni funkcję divisional CFO dla segmentu klientów korporacyjnych w Commerzbanku.

Jego kandydaturę na pozycję wiceprezesa ds. finansów zarekomendowała komisja prezydialna i ds. nominacji działająca w ramach rady nadzorczej mBanku. Powołanie Pascala Ruhlanda do zarządu jest uzależnione od pozytywnej oceny odpowiedniości kandydata.

Skuteczny i wymagający CFO

– Dziękuję Andreasowi za prawie sześć lat pracy w mBanku i gratuluję awansu na tak wysokie stanowisko w Grupie Commerzbanku. Był wyjątkowo skutecznym CFO w wymagającym otoczeniu rynkowym.

Pod jego kierownictwem zwiększyliśmy dochodowość naszej podstawowej działalności, poprawiliśmy efektywność inwestowanego kapitału, wzmocniliśmy sposób zarządzania naszym bilansem i rozszerzyliśmy kompetencje pionu finansów – komentuje Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Anderas Böger i Pascal Ruhland – biogramy

Anderas Böger funkcję wiceprezesa ds. finansów mBanku pełni od 1 lipca 2017 r. Wcześniej był szefem corporate finance w pionie rozwoju i strategii Grupy Commerzbanku.

Pracował też w Deutsche Banku w Londynie i Frankfurcie, a także w HypoVereinsbank w Monachium.

Pascal Ruhland, poza pełnieniem funkcji divisional CFO dla segmentu klientów korporacyjnych w Commerzbanku, jest też członkiem rady nadzorczej CommerzTrust GmbH.

Jego wykształcenie obejmuje programy kształcenia kadry kierowniczej na Stanford University Graduate School of Business, University of Chicago Booth School of Business oraz Indian Institute of Management Bangalore.

Źródło: mBank