Amerykański Netskope wchodzi do Polski z ujednoliconą platformą cyberbezpieczeństwa

Amerykański Netskope wchodzi do Polski z ujednoliconą platformą  cyberbezpieczeństwa
Fot. stock.adobe.com / Sundry Photography
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Netskope na początku 2023 roku planuje uruchomić data center w Warszawie. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja w tej części Europy. Jednocześnie firma utworzyła w Polsce nowe stanowisko dyrektora regionalnego odpowiedzialnego za sprzedaż w kraju i Europie Środkowo-Wschodniej. Na to stanowisko został powołany Michał Borowiecki, poinformowała Firma.

Netskope dostarcza klientom na całym świecie ujednoliconą platformę bezpieczeństwa SASE (ang. Secure Access Service Edge). Jej zadaniem jest ochrona danych oraz użytkowników niezależnie od rodzaju używanej aplikacji, lokalizacji oraz urządzenia z jakiego ten dostęp ma miejsce.

50 miliardów transakcji w chmurze dziennie

Firma Netskope, która w listopadzie tego roku obchodziła 10. rocznicę założenia, zatrudnia obecnie ponad 2 500 pracowników.  Na całym świecie firma posiada już 60 centrów danych, w budowę których zainwestowała ponad 100 milionów dolarów. Netskope ma ponad 2 000 klientów, w tym wśród największych banków komercyjnych na świecie, 5 z 7 największych dostawców opieki zdrowotnej, 2 z 3 największych firm telekomunikacyjnych a także 2 z 4 największych sprzedawców detalicznych.

Z usług amerykańskiego koncernu korzystają także Yamaha, Silicon Valley Bank, Levis, PDC ENERGY, miasto San Diego, Juniper Networks, amerykańska liga NHL, a także federalny Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

Nestkope przetwarza dziennie ponad 50 miliardów transakcji w chmurze, sieci Web i aplikacjach prywatnych. Firma została wskazana przez Gartnera jako lider na rynku SSE (Security Service Edge). Warto też zaznaczyć, że jest jedynym liderem SSE wymienionym również w ostatnim opracowaniu Gartnera dla tego rynku. 

Czytaj także: Google Cloud o przyszłości chmury obliczeniowej

Cyberbezpieczeństwo danych i pracy zdalnej

Xavier Duyck, wiceprezes Netskope ds. sprzedaży na region północnej i wschodniej Europy oraz regionu DACH.

‒ Dane są w obecnym świecie fundamentem funkcjonowania różnych branż przemysłu.  Z naszych badań wynika, że pracownicy średniej wielkości przedsiębiorstwa używają ponad 2400 aplikacji chmurowych. 95% takich rozwiązań  jest niezarządzanych przez zespoły IT i poza kontrolą danej organizacji. Takie aplikacje są w szarej strefie, którą my określamy mianem „shadow”.

Te dane pokazują skalę zjawiska i wyzwanie przed jakim stają firmy, w momencie kiedy pracują nad zabezpieczeniem swoich danych. A przecież popularne ostatnio hybrydowe i zdalne formy pracy zmniejszają poziom kontroli w tym zakresie. To nie ułatwia przedsiębiorstwom ochrony własnych zasobów – komentuje  Xavier Duyck, wiceprezes Netskope ds. sprzedaży na region północnej i wschodniej Europy oraz regionu DACH.

‒ Nasze rozwiązania pozwalają firmom i instytucjom zabezpieczyć dane, gdziekolwiek jest to potrzebne, ale jednocześnie wspierają produktywność i rozwój organizacji. Oznacza to zabezpieczenie dostępu zarówno z urządzeń firmowych, jak i osobistych, identyfikowanie i zabezpieczanie korzystania z chmury prywatnej i publicznej, a także sieci, prywatnych centrów danych, a nawet punktów końcowych i urządzeń używanych w ramach Internetu rzeczy.

Polska to dynamicznie rozwijający się kraj, dlatego chcemy wspierać polski rynek, oferując nasze usługi przedsiębiorstwom, ale także państwowym i samorządowym instytucjom. Dzięki naszemu nowemu warszawskiemu centrum danych, które wkrótce zostanie udostępnione online, będziemy również mogli zapewnić polskim klientom możliwość przetwarzania danych w lokalnym centrum krajowym. W obrębie Unii Europejskiej i poza jej granicami takie usługi są już dostępne i gwarantowane ‒ dodaje  Xavier Duyck.

Czytaj także: Nowoczesne banki muszą być obecne w chmurze

Nowe stanowisko dyrektora regionalnego odpowiedzialnego za sprzedaż w Polsce i CEE

Netskope utworzył jednocześnie nową funkcję, regionalnego dyrektora odpowiedzialnego za sprzedaż w tej części Europy. Na to stanowisko został powołany Michał Borowiecki, menedżer z ponad 25-letnim doświadczeniem, który był wcześniej między innymi odpowiedzialny za budowę i rozwój kanału partnerskiego oraz sprzedaż na Europę Wschodnią w koncernie FireEye, a także był dyrektorem generalnym sektora publicznego w firmie Computerland (obecnie Sygnity.)

Michał Borowiecki, dyrektor regionalny Netskope na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią

‒ Coraz więcej Polaków pracuje obecnie hybrydowo jednocześnie z domu oraz biura, korzystając z urządzeń firmowych, jak i prywatnych, a także z prywatnych i publicznych usług w chmurze.

Tuż za naszą wschodnią granicą trwa wojna, a w wirtualnym świecie jesteśmy coraz częściej świadkami licznych ataków między innymi cyberprzestępców, w tym wyspecjalizowanych grup sponsorowanych także przez państwa i różne organizacje komercyjne.

Rozwiązania Netskope  chronią firmy, ich pracowników a także wrażliwe dane. Obecnie jesteśmy w trakcie budowania lokalnej sieci partnerów, która będzie wspierać polskie firmy i instytucje w zakresie cyberbezpieczeństwa ‒ komentuje Michał Borowiecki, dyrektor regionalny Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Czytaj także: Chmura obliczeniowa: 11 banków komercyjnych i 2 oddziały instytucji kredytowych zgłosiły notyfikacje w 2021 r.

Źródło: Netskope