Amazon Web Services udostępnia Local Zone w Polsce

Amazon Web Services udostępnia Local Zone w Polsce
Fot. stock.adobe.com / Renan
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Amazon Web Services (AWS) ogłosił powstanie tzw. strefy lokalnej (Local Zone) w Polsce, podał koncern. Chmura AWS obejmuje obecnie 81 stref dostępności w 25 regionach geograficznych na świecie.

„Strefy lokalne AWS to rodzaj wdrożenia infrastruktury AWS, który umieszcza obliczenia, pamięć masową, bazę danych i inne wybrane usługi AWS bliżej dużej populacji, przemysłu i centrów IT, w których obecnie nie istnieje żaden region AWS.

Strefy lokalne AWS zapewniają bezpieczne połączenie o dużej przepustowości między lokalnymi obciążeniami a tymi działającymi w regionie AWS

Można używać stref lokalnych AWS do uruchamiania aplikacji, które wymagają jednocyfrowych milisekund opóźnienia w przypadkach użycia, takich jak gry w czasie rzeczywistym, migracje hybrydowe, tworzenie treści multimedialnych i rozrywkowych, przesyłanie strumieniowe wideo na żywo, symulacje inżynierskie, AR/VR i wnioskowanie o uczeniu maszynowym na krawędzi” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: IT@BANK 2021: W chmurze bezpieczniej?

81 stref dostępności w Chmurze AWS

Zasoby przetwarzania w chmurze Amazon są hostowane w wielu lokalizacjach na całym świecie. Te lokalizacje składają się z regionów AWS, stref dostępności i stref lokalnych. Każdy region AWS to osobny obszar geograficzny, który ma wiele odizolowanych lokalizacji, znanych jako strefy dostępności (Availability Zones). Chmura AWS obejmuje obecnie 81 stref dostępności w 25 regionach geograficznych (Regions) na całym świecie, podano także.

Można używać stref lokalnych AWS do uruchamiania aplikacji, które wymagają jednocyfrowych milisekund opóźnienia

„Każda lokalizacja strefy lokalnej AWS jest rozszerzeniem regionu AWS, w którym można uruchamiać aplikacje wrażliwe na opóźnienia przy użyciu usług AWS, takich jak Amazon Elastic Compute Cloud, Amazon Virtual Private Cloud, Amazon Elastic Block Store, Amazon File Storage i Amazon Elastic Load Balancing w bliskość geograficzna użytkowników końcowych.

Strefy lokalne AWS zapewniają bezpieczne połączenie o dużej przepustowości między lokalnymi obciążeniami a tymi działającymi w regionie AWS, umożliwiając bezproblemowe łączenie się z pełnym zakresem usług lokalnych za pośrednictwem tych samych interfejsów API i zestawów narzędzi” – czytamy dalej.

Czytaj także: IT@BANK 2021 | TECHNOLOGIE – AMAZON WEB SERVICES | Ewolucja podejścia do chmury w sektorze finansowym

Nowe strefy lokalne dostępne od 2022 roku

Łącznie ogłoszono ponad 30 nowych stref w największych miastach na całym świecie. Są to pierwsze strefy lokalne powstałe poza terytorium USA.

Nowe strefy lokalne AWS będą dostępne od 2022 roku. W Stanach Zjednoczonych działa 16 stref lokalnych.

Amazon Web Services, Inc. jest spółką zależną koncernu Amazon, dostarczającą platformy przetwarzania w chmurze i interfejsy API na żądanie osobom fizycznym, firmom i rządom na zasadzie płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem.

Źródło: ISBnews