Allegro uruchomia własne automaty paczkowe; do końca 2022 r. ma ich być co najmniej 3 tys.

Allegro uruchomia własne automaty paczkowe; do końca 2022 r. ma ich być co najmniej 3 tys.
Fot. stock.adobe.com/sharafmaksumov
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z początkiem listopada Allegro rozpoczyna uruchomianie własnej sieci automatów paczkowych - One Box by Allegro - podała spółka w komunikacie prasowym. Początkowo ma ich być ponad 600, a do końca 2022 roku co najmniej 3.000.

Jako pierwsi paczki ze skrytek Allegro odbiorą kupujący z Warszawy. W ciągu kolejnych dni dołączą do nich mieszkańcy kolejnych miast w Polsce – m.in. Łodzi, Poznania, Katowic, Wrocławia, czy Torunia. Partnerem logistycznym usługi jest UPS.

„Allegrowicze uwielbiają osobiście odbierać przesyłki z punktów i automatów paczkowych i chcemy, żeby proces ten był jeszcze szybszy i wygodniejszy. Dlatego uzupełniamy największą w Polsce, liczącą ponad 45 tys. sieć punktów i automatów dostępną na Allegro o własne lokalizacje, gdzie wkrótce przesyłki będą dostarczane także w dniu zamówienia. Dziś jest to już ponad 600 lokalizacji i dynamicznie zwiększamy tempo rozstawień. Zaczęliśmy od Warszawy, Łodzi, Poznania i Katowic jednak wkrótce nasze zielone automaty pojawią się także mniejszych miejscowościach. Chcielibyśmy, żeby w ciągu roku było ich co najmniej 3000. Stopniowo będziemy zwiększać ilość sprzedawców u których dostępna będzie usługa” – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Allegro Francois Nuyts, prezes Allegro.

Projektując naszą sieć za cel postawiliśmy sobie bezpieczeństwo i troskę o ład przestrzenny i środowisko.

„Nasze automaty harmonijnie wtapiają się w krajobraz miejski – tam, gdzie było to możliwe, są obsadzone roślinami i nie są na nich umieszczane reklamy. Ponadto będą posiadać udogodnienia dla osób niesłyszących i niedowidzących, czujniki jakości powietrza, system cichego domykania skrytek, oświetlenie uruchamiane czujnikiem ruchu oraz dostosowywane są do okolicznej infrastruktury, aby zapewnić łatwy dostęp dla osób poruszających się na wózkach i zabezpieczyć strefy wyładunku dla kurierów” – dodał.

Nowa marka logistyczna

Allegro wprowadza nową markę logistyczną One by Allegro, która obejmuje ofertę zielonych automatów One Box, sieć punktów odbioru One Punkt oraz kompleksową usługę realizacji zamówień dla sprzedawców – One Fulfillment.

Czytaj także: Allegro uruchamia kompleksową usługę logistyczną dla sprzedawców One Fulfillment >>>

Allegro postawiło na początku czerwca pierwsze cztery własne automaty paczkowe. Spółka informowała wówczas, że rozbudowa sieci zaplanowana jest na okres wakacyjny, a pierwsze przesyłki z nowych urządzeń klienci będą mogli odebrać jesienią 2021 roku.