Allegro.eu ma zgodę UOKiK na przejęcie Grupy Mall

Allegro.eu ma zgodę UOKiK na przejęcie Grupy Mall
By Joanna wagner - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27616991
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Allegro.eu uzyskało zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na nabycia Mall Group a.s. i WE|DO CZ s.r.o., podała spółka.

„Wobec tego ziścił się ostatni warunek zawieszający, od którego uzależnione było przeprowadzenie transakcji. Spółka podała informację w sprawie spełnienia warunku zawieszającego dotyczącego (i) zgody organu właściwego w przedmiocie kontroli bezpośrednich inwestycji zagranicznych (ang. FDI) w Słowenii w raporcie bieżącym Nr 19/2021, (ii) zgody Urzędu Ochrony Konkurencji w Czechach na przeprowadzenie transakcji w raporcie bieżącym Nr 21/2021, (iii) zgody Urzędu Antymonopolowego w Słowacji na przeprowadzenie transakcji w raporcie bieżącym Nr 22/2021, (iv) zgody Komitetu Antymonopolowego Ukrainy na przeprowadzenie transakcji w raporcie bieżącym Nr 1/2022 oraz (v) zgody Publicznej Agencji Republiki Słowenii ds. Ochrony Konkurencji na przeprowadzenie transakcji w raporcie bieżącym Nr 5/2022” – czytamy w komunikacie.

O dacie zamknięcia, jak i jego ostatecznych warunkach, w tym cenie, Allegro poinformuje odrębnie, zapowiedziano także.

Czytaj także: Francois Nuyts ustąpi ze stanowiska prezesa Allegro, zaczęło się szukanie następcy >>>

W ub. tygodniu prezes François Nuyts informował, że Allegro liczy na uzyskanie wkrótce zgody UOKiK na przejęcie Grupy Mall i chce „połączyć wszystkie siły mózgowe” w celu integracji spółek i poprawy doświadczenia konsumentów w krajach całej grupy.

Pod koniec stycznia br. UOKiK skierował postępowanie w sprawie przejęcia przez Allegro 100% udziałów w Mall Group oraz WE|DO CZ do drugiej fazy, co oznaczało przedłużenie terminu wydania decyzji o 4 miesiące.

Allegro przejmie 100% udziałów w Mall Group oraz WE|DO CZ

Allegro informowało 4 listopada 2021 r., że przejmie 100% udziałów w Mall Group oraz WE|DO CZ od sprzedających je akcjonariuszy PPF, EC Investments i Rockaway Capital, za łączną kwotę 881 mln euro, opartą na wycenie firmy na poziomie 925 mln euro skorygowanej o dług i pozycje o charakterze dłużnym w wysokości 44 mln euro.

Czytaj także: Allegro uruchamia anglojęzyczną wersję platformy >>>

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego w Polsce w 2019 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.

Źródło: ISBnews