Alior Bank udostępnił szybki proces finansowania średnich i dużych firm

Alior Bank udostępnił szybki proces finansowania średnich i dużych firm
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank udostępnił średnim i dużym firmom nowy szybki proces, w ramach którego decyzja kredytowa może być podjęta już w 4 dni robocze. Taką ścieżką bank może sfinansować do 10 proc. rocznych przychodów ze sprzedaży przedsiębiorstwa, maksymalnie 10 mln zł.

– Fast Track to rozwiązanie, które umożliwi szybkie udostępnienie przedsiębiorcom finansowania w ramach różnych linii produktowych. W ten sposób jeszcze sprawniej odpowiadamy na potrzeby związane z prowadzeniem biznesu. Główną zaletą Fast Track jest krótki czas decyzji kredytowej – klient otrzyma ją nawet w ciągu 4 dni roboczych od momentu dostarczenia kompletu wymaganych dokumentów – mówi Ewa Małecka, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.

Czytaj także: Alior Bank: rusza piąta edycja akceleracyjnego programu RBL_START; dla zwycięzców 10 tys. euro >>>

Fast Track w Alior Banku obejmuje finansowanie i refinansowanie zobowiązań z innych banków w formie kredytów obrotowych o charakterze odnawialnym i nieodnawialnym, kart kredytowych i limitów skarbowych. Proces jest dostępny także dla produktów finansowania handlu w postaci limitów na wybrane gwarancje, limitu na akredytywy, faktoringu, w tym niepełnego i odwrotnego oraz kredytów na finansowanie faktur zakupowych.

Minimalna kwota finansowania wynosi 500 tys. zł

Bank nie wymaga skomplikowanych form zabezpieczenia – wśród nich są m.in. poręczenie, kaucja, weksel lub oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 KPC lub, w wybranych przypadkach, gwarancja Banku Gospodarstwa Krajowego.

Kto może skorzystać z Fast Track w Alior Banku?

Propozycja Alior Banku skierowana jest do średnich i dużych firm, które prowadzą działalność na terenie Polski od minimum 24 miesięcy oraz mogą przedstawić dwa roczne sprawozdania finansowe za zamknięty rok obrotowy. Bank uzależnia decyzję o przyznaniu finansowania od pozytywnej oceny wiarygodności zdolności kredytowej firmy.

Źródło: Alior Bank