Alior Bank udostępnia tokenizację kart dla klientów indywidualnych i mikrofirm

Alior Bank udostępnia tokenizację kart dla klientów indywidualnych i mikrofirm
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank sukcesywnie unowocześnia swoje usługi i promuje płatności bezgotówkowe. Wdrożoną w zeszłym roku usługę natychmiastowej tokenizacji karty wielowalutowej Kantoru Walutowego i karty debetowej dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw teraz udostępnia dla wszystkich klientów indywidualnych oraz dla mikrofirm. Funkcja pozwala płacić telefonem lub zegarkiem już w kilka minut od zamówienia karty.

Usługa natychmiastowej tokenizacji kart jest odpowiedzią na to jak zmienia się styl życia i oczekiwania naszych klientów. W ciągu roku wzrost liczby płatności telefonem wynosi ponad 50%. 

– Możliwość płacenia kartą, zarówno debetową, jak i kredytową, zanim dotrze jej fizyczny odpowiednik to udogodnienie, z którego teraz mogą korzystać wszyscy klienci indywidualni Alior Banku, aby to codzienne życie im ułatwić. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci docenią tę opcję  – mówi Joanna Olszewska, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w Alior Banku.

Jak to działa?

Klienci indywidualni po złożeniu w dowolny sposób wniosku o kartę debetową lub kredytową – w Alior Mobile, Alior Online, na stronie www lub w placówce banku mogą natychmiast z poziomu aplikacji mobilnej dodać wirtualny odpowiednik do wybranego przez siebie systemu płatności – Apple Pay lub Google Pay. Uzyskają także dostęp do takich danych jak jej numer, data ważności i kod CVC. Dzięki czemu mogą od razu dodać kartę do Garmin Pay, Fitbit Pay lub SwatchPAY!. Usługa dostępna jest natychmiast po zawarciu umowy, bez konieczności oczekiwania na przesyłkę fizycznej karty i jej aktywacji. Rozwiązanie to umożliwia klientom wygodne i bezpieczne płacenie za pośrednictwem wirtualnego portfela.

Czytaj także: Alior Bank udostępnił usługę natychmiastowej tokenizacji kart >>>

– Do tej pory możliwość płacenia kartą debetową przed otrzymaniem jej fizycznego odpowiednika była dostępna dla klientów z segmentu MŚP i dużych firm. Teraz udostępniamy ją również dla  mikroprzedsiębiorstw. Tym samym  to nowoczesne i wygodne  rozwiązanie możemy zaproponować już każdej firmie, która współpracuje z Alior Bankiem. Zachęcam wszystkich przedsiębiorców do   korzystania z tego cyfrowego i bezpiecznego udogodnienia  – mówi Ewa Małecka, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.

Czytaj także: BLIK zbliżeniowy już dostępny w Alior Banku >>>

Przedsiębiorca może dodać kartę debetową do Apple Pay lub Google Pay poprzez dedykowaną funkcję w aplikacji mobilnej Alior Mobile. Zarówno w Alior Mobile, jak i Alior Online może on również odczytać pełne dane karty i dodać je do wybranej przez siebie metody płatności: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay lub SwatchPAY!. Niezależnie od tego czy przedsiębiorca zawarł umowę z bankiem w oddziale czy online, już w kilka minut po tym, może realizować płatności swoją kartą, bez konieczności oczekiwania na przesyłkę z jej fizycznym odpowiednikiem.

Fizyczna karta zostanie dostarczona na adres korespondencyjny klienta niezależnie od dodania wirtualnej karty do systemów płatności mobilnych.

Źródło: Alior Bank