Alior Bank: trzy start-upy z RBL_START będą pracować nad rozwojem aplikacji bankowej

Alior Bank: trzy start-upy z RBL_START będą pracować nad rozwojem aplikacji bankowej
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank ogłosił wyniki naboru do programu RBL_START. W wyzwaniu "More than a banking app" wezmą udział trzy startupy: Open Chechkout, ViaFinTech oraz Telemedico, podał bank. To one wraz z zespołem ekspertów banku będą pracować nad rozwojem oferty dla klientów w ramach aplikacji Alior Mobile. Celem banku jest wyjście poza standardowe usługi oferowane dotychczas przez bankowość mobilną.
.@AliorBankSA ogłosił wyniki naboru do programu #RBLSTART. W wyzwaniu "More than a banking app" wezmą udział trzy startupy: Open Chechkout, ViaFinTech oraz Telemedico #AliorBank

Open Chechkout, ViaCash oraz Telemedico to projekty wybrane spośród blisko 150 zgłoszeń nadesłanych w ramach najnowszego wyzwania RBL_START. Firmy wezmą udział w 10-tygodniowym programie. Będzie to dla nich czas intensywnej pracy pod okiem ekspertów z Alior Banku. Celem współpracy jest opracowanie i sprawdzenie rozwiązań, z których klienci Alior Banku mogliby korzystać na co dzień, jak również uzupełnienie aktualnie dostępnych usług w Alior Mobile, podano.

Program RBL_START

„Program RBL_START odgrywa istotną rolę w rozwoju innowacyjności Alior Banku. Poprzednie lata działań pokazały, że współpraca z fintechami niesie szereg obustronnych korzyści. Tym razem skupiamy się na bankowości mobilnej. Wielu klientów banku korzysta z naszej aplikacji na co dzień. Zgodnie z naszą strategią chcemy rozwijać funkcjonalności Alior Mobile i zapewnić produkty oraz usługi wykraczające poza świat tradycyjnej bankowości. Dlatego szukamy wyjątkowych rozwiązań, które pomogą nam rozbudować ekosystem usług, w tym również pozabankowych, wspierających naszych klientów w życiu codziennym” – powiedział dyrektor departamentu innowacji i FinTech w Alior Banku Daniel Daszkiewicz, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Alior Bank szuka start-upów do rozwoju aplikacji mobilnej >>>

Do wyzwania „More than a banking app” zespół RBL_START poszukiwał firm, których rozwiązania wnoszą wartość dodaną dla klientów korzystających z kanałów cyfrowych. Ważnym kryterium wyboru było to, czy już funkcjonują na rynku oraz jak szybko mogą zostać zastosowane na szeroką skalę, podkreślono.

„Zakwalifikowane startupy oferują rozwiązania, których wdrożenie w Alior Mobile mogłoby zdecydowanie wpłynąć na doświadczenie klienta korzystającego z bankowości mobilnej. ViaCash pracuje nad umożliwieniem wypłat i wpłat gotówki w sklepach stacjonarnych poprzez zeskanowanie kodu kreskowego w aplikacji. Projekt Open Checkout, skupia się na maksymalnym uproszczeniu procesu wprowadzenia danych podczas ostatniego etapu zakupów online, takich jak metoda dostawy, forma płatności, dane adresow,. Z kolei Telemedico chce umożliwić klientom zdalne konsultacje lekarskie przez całą dobę” – dodał koordynator programu RBL_START Konrad Radzik.

Współpraca z wyznaczonym FinTech partnerem oraz mentorem biznesowym

Każdy startup zakwalifikowany do programu będzie współpracował z wyznaczonym FinTech partnerem oraz mentorem biznesowym. Wspólnie wypracują model potencjalnej współpracy. W czasie trwania programu RBL_START będą musieli przygotować m.in. wstępny biznes plan projektu, model integracji IT oraz zwalidować rozwiązanie podczas badań z klientami.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

Źródło: Alior Bank, ISBnews