Alior Bank szuka start-upów do rozwoju aplikacji mobilnej

Alior Bank szuka start-upów do rozwoju aplikacji mobilnej
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank ogłasza nabór do programu współpracy ze startupami RBL_START. Bank poszukuje partnerów, których rozwiązania pozwolą rozwinąć jego aplikację mobilną w ramach wyzwania "More than a banking app". Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 czerwca, podał bank.
.@AliorBankSA ogłasza nabór do programu współpracy ze startupami RBL_START. Bank poszukuje partnerów, których rozwiązania pozwolą rozwinąć jego aplikację mobilną @AliorBank #startupy

Bank poszukuje firm, których rozwiązania są na etapie wdrożenia lub już funkcjonują i dają wyjątkową, realną wartość dodaną dla klientów indywidualnych. Poszukiwane przez bank rozwiązania mają być przydatne dla przeciętnego użytkownika na co dzień i uzupełniać obecną ofertę usług dostępnych w Alior Mobile, podano.

Start-upy walczą o szansę na przeprowadzenie pilotażu w banku

Zgłaszając się do udziału w programie RBL_START, start-upy walczą o szansę na przeprowadzenie pilotażu w banku, a w przyszłości na współtworzenie wyjątkowej aplikacji bankowej, która do 2022 roku ma mieć 1,5 mln użytkowników.

Czytaj także: PSD2: Alior Bank udostępnia agregator kont >>>

„Celem programu RBL_START jest zwinna walidacja potencjału biznesowego każdego z zakwalifikowanych rozwiązań, która pozwoli na podjęcie decyzji o pilotażu lub wdrożeniu.  W czasie 10 tygodni zakwalifikowane firmy będą rozwijać swoje rozwiązania bezpośrednio we współpracy z mentorami biznesowymi odpowiadającymi w banku za rozwój Alior Mobile. W zależności od potrzeb mogą również liczyć na wsparcie naszych partnerów: PZU, Linklaters, Microsoft, IBM oraz MasterCard” – powiedział koordynator programu RBL_START, Konrad Radzik, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Alior Bank: nowe rozwiązania internetowe dla inwestorów >>>

Każda firma zakwalifikowana do programu będzie współpracowała z wyznaczonym FinTech partnerem oraz mentorem biznesowym. Wspólnie wypracują model potencjalnej współpracy. W czasie trwania programu RBL_START będą musieli przygotować m.in. wstępny business case projektu, model integracji IT oraz zwalidować rozwiązanie podczas badań klientami, podkreślono.

Synergia banków i start-upów

„Synergia banków i start-upów dodaje branży finansowej energii do rozwoju. Właśnie dlatego po raz kolejny ogłaszamy nabór do programu współpracy ze start-upami RBL_START. Budowa aplikacji mobilnej, której możliwości będą wykraczać poza finanse osobiste to ambitny cel, który chcemy realizować z partnerami ze świata nowych technologii”- powiedziała p.o. prezesa Alior Banku Iwona Duda, cytowana w komunikacie.

Rozwój aplikacji Alior Mobile

Rozwój aplikacji Alior Mobile to jeden ze strategicznych projektów Alior Banku wynikających ze strategii „Więcej niż bank”. Wspólnie z partnerami start-upowymi bank chce stworzyć ekosystem usług, z których użytkownicy będą mogli korzystać za pośrednictwem aplikacji bankowych. Najnowsze wyzwanie programu partnerskiego RBL_Start pod hasłem „More than a banking app” to jeden ze sposobów zrealizowania tego planu, zaznaczono.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 76,73 mld zł na koniec 2019 r. Jego największym akcjonariuszem (31,93% udziału w kapitale zakładowym) jest Grupa PZU.

Źródło: ISBnews