Alior Bank podwyższył oprocentowanie na lokatach do max. 7% na nowe środki

Alior Bank podwyższył oprocentowanie na lokatach do max. 7% na nowe środki
Fot. stock.adobe.com/Robson90
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank podniósł oprocentowanie lokat terminowych na nowe środki dla klientów indywidualnych do max. 7%, podał Bank.

Alior Bank oferuje stałe oprocentowanie do 7% w skali roku na Lokacie na nowe środki. To stawka dla okresu 19 miesięcy. Klienci mają do wyboru jeszcze kilka terminów lokowania środków z nieco niższym oprocentowaniem.

Z popularnych wśród klientów krótszych terminów do wyboru jest oferta na 92 dni z oprocentowaniem 5,5% oraz na 182 dni z oprocentowaniem 6%. Atutem oferty tych lokat pozostaje brak ograniczeń w liczbie możliwych do otwarcia lokat” ‒ czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Alior Bank podnosi oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych

Warunki Lokaty Nestor

W ofercie Alior Bank jest również Lokata Nestor, która jest dostępna wyłącznie w placówkach i przeznaczona dla osób urodzonych do 31 grudnia 1962 r. włącznie. Okres lokaty to 15 miesięcy z oprocentowaniem stałym 5% w skali roku. Minimalna kwota to 1 000 zł, a maksymalna kwota lokat to 50 000 zł.

Warunkiem otwarcia lokaty jest posiadanie konta osobistego z wpływem 1 500 zł miesięcznie (w miesiącu bieżącym lub poprzedzającym otwarcie tej lokaty) lub złożenie w placówce Alior Banku dyspozycji przekazywania wynagrodzenia bądź innych świadczeń do Alior Banku.

Co trzy miesiące, licząc od dnia otwarcia lokaty, Bank skapitalizuje lub wypłaci naliczone na lokacie odsetki, wskazano w materiale.

Czytaj także: Alior Bank: oprocentowanie lokat terminowych dla firm wzrasta nawet do 4 proc.

100-dniowa Lokata mobilna

„Wartą uwagi pozycją jest również oferta Lokaty mobilnej na okres 100 dni z oprocentowaniem stałym 6% w skali roku.

Oferta adresowana jest do nowych użytkowników aplikacji Alior Mobile, posiadających na 31 maja br. konto osobiste lub oszczędnościowe w Alior Banku (w PLN) oraz zgody marketingowe. Klient może otworzyć jedną taką lokatę na kwotę do 20 000 zł” ‒ czytamy dalej.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management.

Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 83,05 mld zł na koniec 2021 r.

Źródło: ISBnews