Album „List zastawny. 250 lat historii”

Album „List zastawny. 250 lat historii”
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W roku 2019 polski sektor bankowy, podobnie jak inne rynki finansowe w Europie świętował 250 rocznicę pojawienia się na rynku finansowym listu zastawnego. To między innymi na ziemiach polskich pojawiły się wówczas pierwsze listy zastawne i przez wiele lat odgrywały istotną rolę dla rozwoju gospodarczego.

Postęp technologiczny zmienił nieco ich formę, lecz mimo upływu stuleci niezmieniona pozostała ich istota – wiarygodnego instrumentu długoterminowego finansowania nieruchomości. Włączając się w obchody 250-lecia listu zastawnego polski sektor bankowy postanowił je uczcić okolicznościową bogato ilustrowaną unikatowymi czasem reprodukcjami listów zastawnych, publikacją, autorstwa pana Krzysztofa Kanigowskiego, uczestniczącego od kilkudziesięciu lat w procesie reaktywowania na polskim rynku instytucji specjalistycznych banków hipotecznych oraz listu zastawnego.

Opracowanie pod tytułem „List zastawny. 250 lat historii” jest zbiorem najważniejszych informacji o instytucjach kredytu długoterminowego, które emitowały listy zastawne na ówczesnych i obecnych ziemiach polskich, a także ewolucji ich rozwoju. Składa się ono
z około 480 stron i odnosi się do 33 instytucji emitujących listy zastawne. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że publikacja wzbogacona jest 240 kopiami unikalnych listów zastawnych.

Autorowi publikacji udało się zgromadzić egzemplarze niemal wszystkich serii i nominałów listów zastawnych wyemitowanych dotychczas na ziemiach polskich (od II połowy XVIII wieku do ostatnich lat). Większość z nich charakteryzuje się niezwykłą, charakterystyczną dla historycznych papierów wartościowych, formą graficzną. Przyjęty format wydawnictwa o wymiarach 250×353 mm pozwolił na wierne oddanie walorów graficznych reprodukowanych oryginałów listów zastawnych, co w połączeniu z oprawą oraz specjalnie dobranym papierem sprawia, że album jest unikatowym wydawnictwem.

[comapny_posts]

Opublikowany album ma również ogromny walor edukacyjny i może być wykorzystany do celów promocyjnych instytucji rynku finansowego i kapitałowego. Specjalnie wkomponowana tzw. strona dedykacyjna pozwala na bezpośrednie naniesienie dedykacji czy życzeń lub wklejeni pisma gratulacyjnego, czyniąc z albumu niezmiernie atrakcyjny okazjonalny upominek

Wszystkich zainteresowanych zakupem albumu „List zastawny. 250 lat historii” w promocyjnej cenie 99 zł prosimy o kontakt z:

Wioletta Milanowska
Wydawnictwo Centrum Prawa Bankowego i Informacji
e-mail: w.milanowska@wydawnictwocpb.pl
tel.: 723 723 758