Aktywa PPK zarządzane przez TFI PZU przekroczyły 2 mld zł

Aktywa PPK zarządzane przez TFI PZU przekroczyły 2 mld zł
Fot. Materiały prasowe PZU
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wartość aktywów pracowniczych planów kapitałowych (PPK) zarządzanych w TFI PZU przekroczyła 2 mld zł, podało TFI. Powołując się na dane Polskiego Funduszu Rozwoju, TFI PZU informuje, że stanowi to 1/5 wszystkich zgromadzonych środków w PPK w Polsce. Liczba uczestników PPK w TFI PZU przekroczyła 670 tys.

„Skala zarządzanych przez nas aktywów i proporcjonalny udział w całym rynku PPK pozwala nam oferować naprawdę korzystne warunki dla uczestników. Od 1 lipca 2022 r. po raz kolejny spadły opłaty za zarządzanie PPK w PZU. Możliwe, że ulegną dalszemu obniżeniu jeżeli udział Grupy PZU na rynku nadal będzie się powiększał” – powiedział dyrektor Biura Programów Emerytalno-Oszczędnościowych w PZU Tomasz Fronczak, cytowany w komunikacie.

Obecnie TFI PZU zarządza aktywami o łącznej wartości około 32,7 mld zł

W sierpniu TFI PZU zwiększyło wielkość zarządzanych aktywów o około 1,4 mld zł dzięki pozyskaniu trzech zagranicznych klientów instytucjonalnych, należących do grupy PZU.

Czytaj także: TFI PZU przejęło zarządzanie 1,4 mld zł aktywów bałtyckich spółek grupy PZU >>>

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów wyniosła 402 mld zł w 2021 r. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Źródło: ISBnews