Akcja „Bezpieczna Taksówka”: są już specjalne przegrody

Akcja „Bezpieczna Taksówka”: są już specjalne przegrody
Fot. Stock.Adobe.com/ corepics
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polska firma Carpol, która do tej pory specjalizowała się głównie w produkcji zabudów do aut dostawczych, zaczyna również sprzedawać przegrody do taksówek osobowych. Szybka reakcja na obecną sytuację związaną z koronawirusem, przyspieszyła decyzję firmy o wprowadzeniu nowych rozwiązań, tak bardzo oczekiwanych przez taksówkarzy.

#BezpiecznaTaksówka: Przegroda jest lekka. Jej montaż zajmie nie więcej niż 5 minut i może go wykonać samodzielnie każdy posiadacz taksówki #Koronawirus #Transport #Bezpieczeństwo

Taksówkarze mocno odczuwają spadek liczby kursów w związku z pandemią koronawirusa. Jest mniej pracy ponieważ w większości ludzie pracują zdalnie.

Z drugiej strony kierowcy boją się zakażenia. Podobne obawy mają klienci. Często jedynym rozwiązaniem bezpieczeństwa są przegrody, które wprowadzają już niektóre korporacje taksówkarskie.

Przegroda o właściwościach poliwęglanu

Carpol, szybko zareagował na potrzeby rynku i firma już zaczęła produkcję przegród do taksówek osobowych. W przeciwieństwie do foliowych rozwiązań, można ją dezynfekować, nie jest podatna na przebicia czy podarcia, bowiem wykonana jest z innowacyjnego materiału o właściwościach poliwęglanu cechującego się odpornością mechaniczną i chemiczną.

Kurier dostarczy na miejsce

Przegroda zapewnia bezpieczeństwo pasażerom i kierowcom. Jest bowiem osłoną przed zakażeniem wirusem czy atakami na kierowców taksówek.

Przegroda jest lekka. Jej montaż zajmie nie więcej niż 5 minut i może go wykonać samodzielnie każdy posiadacz taksówki.

Co więcej, wszystkie niezbędne informacje znajdują się już na stronie bezpieczna-taksowka.pl.

Firma planuje wysyłać przegrody pocztą kurierską do swoich klientów już od najbliższego poniedziałku, 23 marca.

Na początek najpopularniejsze marki

Na razie rozpoczęto produkcję przegród do najpopularniejszych taksówkarskich samochodów tj. Toyoty Auris, Pirus i Carolla.

Ale jak zapewnia wiceprezes Carpolu Anna Liszewska:

‒ Jesteśmy w stanie szybko reagować na potrzeby rynku i produkować przegrody do innych marek samochodów.

Rozwiązanie Carpolu jest innowacyjne i świadczy o tym, że również polskie firmy szybko reagują na zmieniający się rynek.

Ta elastyczność oraz umiejętność szybkiego przebranżowienia polskich przedsiębiorstw, może okazać się kluczowa dla Polskiej gospodarki w nadchodzących dniach.

Źródło: Carpol