Agile bez tajemnic

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
14 września 2017 w warszawskim biurze Sollers Consulting odbyły się warsztaty w ramach „Agile Warsaw”. Gościem specjalnym wydarzenia był Angel Medinilla, jeden z wiodących specjalistów Agile/Lean w Europie i Ameryce Łacińskiej. Wydarzenie zgromadziło 70 entuzjastów Agila’a

Spotkanie otworzyła prezentacja Huberta Młodzianowskiego, który na podstawie własnej praktyki, opowiedział o tym, jak wystrzegać się potknięć, a także fałszywych przeświadczeń o roli Scrum Mastera.

170915.agile.02.850x

Podczas warsztatów – „Scrum Master Manager – Jak uniknąć powszechnych błędnych przekonań o roli SM i jak tworzyć samoorganizujące się zespoły” poprowadzonych przez Angel Medinilla, mogliśmy dowiedzieć się, jakie metody może wykorzystywać osoba w tej roli w swojej pracy. Była to świetna okazja, aby posłuchać o tym, kiedy Scrum Master powinien być nauczycielem, kiedy mentorem lub coachem, a kiedy powinien wejść w rolę managera.

170915.agile.01.850x

Angel podzielił się również z uczestnikami przemyśleniami na temat kompetencji Scrum Mastera w projektach wdrożeniowych. Często zdarza się, że do zakresu obowiązków osoby na tym stanowisku, należy również mikrozarządzanie zespołem i zapewnienie wykonania zadań w sprincie. Uczestnicy mogli wysłuchać praktycznych przykładów, mówiących o tym czy takie podejście może być owocne, a także dotyczących tego jak najlepiej podjąć się organizacji projektu. Nasz gość wyjaśnił, co może mieć pozytywny wpływ na optymalne i rzetelne wykonanie zadań, a także ich fachowe zamknięcie.

Uczestnicy spotkania nie pozostali bez głosu. Podczas finalnej części warsztatów miał miejsce panel dyskusyjny, dzięki któremu każdy miał szansę na polemikę zarówno z Angelem jak i ekspertami Sollers Consulting.

170915.agile.04.850x

Angel regularnie kooperuje z najbardziej znanymi firmami na całym świecie, pomagając doskonalić pracę zespołową, procesy, produkty i kulturę organizacji. Z Sollers owocna współpraca trwa już od ponad roku. Specjalista doskonali naszych Scrum Masterów i Product Ownerów. Przy okazji kolejnej edycji organizowanych warsztatów, Angel zgodził się wziąć udział w spotkaniu „Agile Warsaw”.

To był dla nas zaszczyt móc gościć eksperta światowej klasy w biurze Sollers Consulting. Mamy nadzieję na dalszą udaną współprace i jeszcze więcej pozytywnych doświadczeń, aby móc się nimi dzielić przy kolejnych edycjach warsztatów.

170915.agile.07.850x