Agencja Rozwoju Pomorza bliżej przedsiębiorców w Olivia Business Centre w Gdańsku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Agencja Rozwoju Pomorza (ARP) przeniosła swoją siedzibę do biurowca Olivia Six, znajdującym się w gdańskim Olivia Business Centre, największym kompleksie biurowym w Polsce. ARP działa na rzecz rozwoju Pomorza oferując swoje usługi przedsiębiorcom, instytucjom otoczenia biznesu i samorządom lokalnym.

Wybierając nową siedzibę kierowaliśmy się możliwością realizacji naszych zadań oraz rachunkiem ekonomicznym. Chcemy być blisko przedsiębiorców i ich spraw. Nowe miejsce stwarza dogodne warunki do spotkań zarówno z osobami rozpoczynającymi własny biznes jak i inwestorami z Polski  i z zagranicy. Na miejscu możemy realizować szkolenia oraz, przy współpracy z Olivia Business Centre, duże wydarzenia jak obecnie organizowana konferencja na temat naszych aktualnych projektów i propozycji dla firm z zakresu funduszy europejskich – mówi Łukasz Żelewski, prezes Agencji Rozwoju Pomorza.

Agencja Rozwoju Pomorza umożliwia pomorskim firmom korzystanie z dotacji unijnych, tj. ogłasza konkursy, weryfikuje projekty oraz wypłaca przyznane dotacje. ARP pozyskuje fundusze unijne na realizację projektów dedykowanych przedsiębiorcom i instytucjom otoczenia biznesu działającym w wielu branżach, m.in.: ICT, biotechnologia, robotyka, medycyna, budownictwo czy branża filmowa. Ważna część działalności ARP to szkolenia kierowane głównie do sektora małych i średnich firm.

Przeniesienie siedziby Agencji Rozwoju Pomorza do Olivia Six jest kamieniem milowym projektu „Olivia Business Centre”. Nasze centrum to miejsce, w którym na rzecz Pomorza wspólnie pracują przedsiębiorcy, inwestorzy i agencje samorządowe. Jeśli dodamy do tego aktywną współpracę z uczelniami wyższymi i szkolenia zawodowe to otrzymamy tętniące życiem gdańskie biznesowe City, które działa z korzyścią nie tylko dla Pomorza, ale dla całej Polski – powiedział Maciej Grabski, prezes i inwestor Olivia Business Centre.

ARP koordynuje działania inicjatywy Invest In Pomerania, powołanej w celu promocji gospodarczej Pomorza i obsługi inwestycji zagranicznych, utworzonej przez władze samorządowe, specjalne strefy ekonomiczne oraz regionalne agencje rozwoju. 5 lat działalności to 55 zakończonych projektów inwestycyjnych i 8665 nowych miejsc pracy w regionie. Invest In Pomerania oferuje szerokie wsparcie inwestorom zainteresowanym działalnością gospodarczą w województwie pomorskim, zarówno podczas procesu inwestycyjnego, jak również kompleksową opiekę proinwestycyjną.

Podobnie jak ARP, aktywnie wspieramy naszych najemców. Zapewniamy im najlepsze warunki do codziennej pracy i ułatwiamy nawiązywanie nowych kontaktów – mówi Agnieszka Zglinicka, dyrektor projektu odpowiedzialna za sektor SME1  w Olivia Business Centre. – Małe i średnie firmy oraz startupy, intensywnie wspierane przez ARP, są ważną częścią Olivia Business Centre. Przenosząc swoje biura do naszego centrum, uzyskują gwarancję najlepszych warunków do rozwoju.

Źródło: Agencja Rozwoju Pomorza

(1) Ang. „small and medium enterprises” – małe i średnie przedsiębiorstwa