Adam Wojtkowski dyrektorem generalnym Dell EMC w Polsce

Adam Wojtkowski dyrektorem generalnym Dell EMC w Polsce
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Adam Wojtkowski objął stanowisko dyrektora generalnego firmy Dell EMC w Polsce. Funkcję tę sprawuje od 1 lutego 2017 r. Nowo powołany dyrektor generalny odpowiada za rozwój działalności Dell EMC na rynku polskim i sprzedaż całego portfolio rozwiązań, produktów i usług technologicznych przeznaczonych dla klientów biznesowych (od małych przedsiębiorstw po korporacje), indywidualnych i sektora publicznego.

Adam Wojtkowski jest związany z branżą nowych technologii od ponad 20 lat. Od kwietnia 2012 r. kierował polskim oddziałem EMC, a od momentu połączenia firm Dell i EMC (wrzesień 2016) odpowiadał za sprzedaż rozwiązań infrastrukturalnych Dell EMC.

Wcześniej pełnił funkcję dyrektora działu sprzedaży do dużych przedsiębiorstw w firmie Dell, a przedtem, przez 6 lat, dyrektora działu rozwoju sprzedaży do sektora telekomunikacyjnego w Cisco, odpowiedzialnego za region Europy Środkowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu. Pracował również w Telekomunikacji Polskiej S.A., jako dyrektor departamentu centralnego, i był odpowiedzialny za zarządzanie procesami budowy oferty usługowej operatora. Karierę zawodową rozpoczął w firmie Ericsson, gdzie początkowo pełnił funkcję kierownika działu marketingu produktów sieci stacjonarnych, a następnie dyrektora działu sprzedaży do sektora operatorskiego.

Nowy dyrektor generalny nadzoruje prace trzech działów sprzedaży Dell EMC w Polsce: Public (klienci z sektora publicznego; dyrektor sprzedaży Rafał Branowski), Large Commercial (duże przedsiębiorstwa; dyrektor sprzedaży Stanisław Leszczyński) oraz Mid Market (średnie firmy; dyrektor sprzedaży Radosław Buszan). Dodatkowo, w ramach polskiej organizacji sprzedaży Dell EMC funkcjonują również dwa działy, które w strukturze nie raportują Adamowi Wojtkowskiemu (odpowiadają za nie dyrektorzy regionalni na Europę Środkowo-Wschodnią), natomiast działają w kooperacji w celu zapewnienia jak najlepszej pozycji firmy Dell EMC w Polsce: Channel (kanał partnerski; dyrektor Dariusz Okrasa) oraz Volume Distribution (dystrybucja wolumenowa, partnerzy detaliczni i sklep internetowy Dell; dyrektor Anna Derendarz).

„Bardzo się cieszę z powodu objęcia stanowiska dyrektora generalnego Dell EMC w Polsce i możliwości dalszej pracy z naszymi klientami i partnerami nad zaspokajaniem ich potrzeb i oczekiwań. W ramach Dell EMC mamy szereg perspektywicznych obszarów szybkiego wzrostu, takich jak chmura hybrydowa, programowo definiowane centra danych, infrastruktura konwergentna, platform-as-a-service, analityka danych, mobilność i cyberbezpieczeństwo. Żyjemy w czasach ogromnych, wręcz rewolucyjnych zmian technologicznych w obszarze szeroko rozumianej branży IT. Cieszę się, że mamy w niej do odegrania kluczową rolę i możliwość współpracy z polskimi przedsiębiorstwami oraz organizacjami sektora publicznego nad przygotowaniem cyfrowej transformacji ich działalności” – powiedział Adam Wojtkowski.

Dell EMC należy do rodziny Dell Technologies, największej na świecie firmy technologicznej z większościowym kapitałem prywatnym, będącej właścicielem ponad 20 000 patentów i wniosków patentowych.

Dell EMC zapewnia najbardziej kompleksową ofertę IT, obejmującą urządzenia PC i akcesoria dla użytkowników indywidualnych, sprzęt dla profesjonalistów oraz rozwiązania infrastrukturalne, przeznaczone do budowy centrów danych i sieci. Firma umożliwia modernizację, automatyzację i transformację centrów danych przy użyciu najlepszej na rynku infrastruktury konwergentnej, serwerów oraz technologii przechowywania i ochrony danych. Tym samym zapewnia firmom solidną podstawę do transformacji infrastruktury IT poprzez wdrożenie chmury hybrydowej oraz do rozwoju biznesu przy użyciu aplikacji typu cloud-native i rozwiązań big data.

 Dell EMC