Adam Krasoń nowym prezesem PwC w Europie Środkowo-Wschodniej

Adam Krasoń nowym prezesem PwC w Europie Środkowo-Wschodniej
Adam Krasoń Fot. PwC
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Adam Krasoń został wybrany przez partnerów PwC w Europie Środkowo-Wschodniej (Central & Eastern Europe) na nowego prezesa firmy. Jego kadencja jako szefa regionu, w którym pracuje 11 tysięcy ludzi w 27 państwach, rozpocznie się 1 stycznia 2023 roku.

Zastąpi on na tym stanowisku Nicka Kós’a, który był prezesem PwC CEE przez ostatnie ponad 4 lata.

Nasz cel strategiczny to wspieranie klientów i wzmacnianie ich w procesie rozwiązywania ich najważniejszych problemów oraz w tworzeniu długoterminowej wartości.

„Angażujemy wszystkich interesariuszy w budowaniu zaufania w społeczeństwie. Zapewnimy naszym klientom to, co najlepsze w PwC – jakość i kompleksowość naszych usług. Będziemy też nadal podnosić umiejętności naszych pracowników, zwiększać i inwestować w nowe zasoby i nowe technologie. Dziękuje Nickowi za jego wkład w rozwój firmy w regionie w ciągu ostatnich czterech i pół roku”- mówi Adam Krasoń, prezes PwC Polska.

“Jestem dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy przez ostatnie lata. Sprostaliśmy wyzwaniom związanym z pandemią, trwającą wojną w Ukrainie i wydzieleniu rosyjskiego oddziału firmy z całej sieci PwC. Jednocześnie rozpoczęliśmy program transformacji naszego modelu biznesowego, inwestycji w nowe technologie i masowy, cyfrowy program podnoszenia kwalifikacji dla wszystkich naszych pracowników w regionie. Dbaliśmy o bezpieczeństwo naszych pracowników i chroniliśmy ich miejsca pracy”- mówi Nick Kós, obecny prezes PwC CEE.

Doświadczenie zawodowe

Adam Krasoń przez osiem ostatnich lat pełnił rolę prezesa PwC w Polsce oraz lidera Northern Cluster, w skład którego wchodzą spółki sieci w Polsce, krajach bałtyckich i w Ukrainie. Wcześniej był liderem działu assurance (audyt oraz doradztwo finansowo-księgowe) oraz odpowiadał za usługi nieaudytowe w ramach assurance dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Przedtem kierował też zespołem ds. sektora telekomunikacji, mediów i rozrywki w PwC Polska. Z PwC związany jest od początku swojej drogi zawodowej – 30 lat. W firmie przeszedł pełną ścieżkę kariery, łącznie z 2 letnim okresem pracy w biurze PwC US w Waszyngtonie.

Źródło: PwC Polska