85 procent Polaków uważa, że banki dobrze chronią ich dane osobowe

85 procent Polaków uważa, że banki dobrze chronią ich dane osobowe
Fot. stock.adobe.com / Nadya_C
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polska, wg rankingu YouGov jest na pierwszym miejscu w świecie pod względem zaufania obywateli do banków i sektora finansowego w kwestii ochrony ich danych osobowych.

MoneyTransfers.com przeanalizował dane YouGov, międzynarodowej firmy działającej w internecie i zajmującej się badaniami rynku, sondażami i analizą danych pod kątem tego, w których krajach na świecie występuje największe zaufanie obywateli do banków i sektora finansowego w dziedzinie ochrony danych osobowych ich klientów.

Wynika z nich, że aż 85% Polaków ufa bankom i dostawcom usług finansowych i uważa, że właściwie chronią ich dane osobowe. Zdaniem MoneyTransfers.com, jest to najwyższy wskaźnik zaufania wśród badanych krajów na całym świecie.

Na drugim miejscu znalazła się Indonezja poziomem zaufania 70%.

Niemcy i Indie zajmują wspólnie trzecie miejsce, ponieważ 68% obywateli w każdym z tych krajów kraju uważa, że ​​banki i dostawcy usług finansowych są kompetentni i etyczni w zarządzaniu ich danymi osobowymi.

Źródło: MoneyTransfers.com

Na końcu listy znajdują się, co ciekawe, duże kraje europejskie, takie jak Francja i Włochy.

15. pozycję zajmuje Francja. Jej obywatele są bardzo sceptyczni wobec sektora finansowego. Tylko 37% Francuzów ufa bankom i dostawcom usług finansowych, i uważa, że dobrze chronią ich dane osobowe.

Tuż powyżej Francji znajdują się Włochy na 14. miejscu, ze wskaźnikiem zaufania na poziomie 38%. Tylko tylu Włochów jest przekonanych o tym, że banki i dostawcy usług finansowych skutecznie nadzorują i wykorzystują ich dane osobowe.

Źródło: MoneyTransfers.com