40 milionów Samsung GALAXY S4 sprzedanych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

samsung.250xGALAXY S4, flagowy model smartfona Samsung, odniósł znaczący sukces. Zgodnie ze słowami JK Shina, prezesa zarządu Samsung, do czasu swojej premiery GALAXY S4 sprzedał się w liczbie ponad 40 milionów sztuk.

Już początkowe wyniki sprzedaży tego modelu były obiecujące. Po pierwszych trzech miesiącach sprzedaży, znalazł on 30 milionów nabywców. Choć wzrost sprzedaży spowolnił w porównaniu z początkowymi miesiącami, utrzymuje się on na stałym i wysokim poziomie. W sierpniu firma Samsung zrealizowała zamówienia na 5 milionów sztuk GALAXY S4. Warto przypomnieć, że dostępny na rynku od około sześciu miesięcy Samsung GALAXY S4 to pierwszy model smartfona firmy wyposażony w pięciocalowy wyświetlacz typu Full HD Super AMOLED, wyświetlający obrazy w rozdzielczości 1080p. Telefon został także wyposażony w wysokiej jakości aparat o rozdzielczości 13 megapikseli.

Innymi ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi zastosowanymi w GALAXY S4 jest m. in. możliwość obsługi telefonu i aplikacji za pomocą gestów, bez konieczności dotykania ekranu. Dzięki kompatybilności z najnowszymi protokołami dostępu do internetu, jak HSPA+42 Mbps czy LTE, GALAXY S4 jest zawsze i wszędzie online. Pomimo zadawalających wyników sprzedaży, firma Samsung nie spoczywa na laurach. W ostatnim czasie na rynek trafiły takie urządzenia jak GALAXY Note 3, smartwatch GALAXY Gear czy pierwszy na świecie smartfon z profilowanym ekranem – GALAXY Round. Choć trudno na chwilę obecna przewidzieć czy powtórzą one sukces modelu GALAXY S4, z całą pewnością nie przemkną niezauważone na rynku, jako że oferują najbardziej innowatorskie rozwiązania technologiczne.

Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.