29. Forum Ekonomiczne w Krynicy. Garmin Pay już za miesiąc w bankach spółdzielczych

29. Forum Ekonomiczne w Krynicy. Garmin Pay już za miesiąc w bankach spółdzielczych
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 3 września klienci SGB mogą korzystać z aplikacji Apple Pay. Natomiast już miesiąc temu Grupa wdrożyła Google Pay i BLIK. To kolejna odsłona naszego mobilnego przyspieszenia. Jest to część strategii, którą realizujemy – podkreśla Mirosław Skiba, prezes SGB-Banku SA.

#MirosławSkiba: Technologia API pozwoli nam uspójnić i zrobić milowy krok w bankowości tradycyjnej i mobilnej. Takie rozwiązania pozwalają przeskoczyć pewną epokę #ApplePay #GarminPay #SGBBank #EconomicForum #ForumEkonomiczne #Krynica2019 #FE2019 @Economic_Forum_

I dodaje, że w ten sposób przesuwa bankowość spółdzielczość z tej tradycyjnej do bankowości uniwersalnej. Do tej wspartej najnowszą technologią, powszechnie oczekiwanej przez klientów.

− Jeżeli mówimy o sferze płatności, to od tego momentu przestajemy się różnić od banków komercyjnych. A po wdrożeniu Garmin Pay, co nastąpi za miesiąc będziemy w awangardzie, bo niewiele banków w Polsce będzie dysponowało tyloma sposobami płatności mobilnych. Natomiast czego nam brakuje na dzisiaj? – pełno funkcjonalnej bankowości mobilnej. Aplikacji, nad którą teraz mocno pracujemy, i którą w następnej odsłonie naszego mobilnego przyspieszenia, za kilka miesięcy przedstawić klientom – zapowiada Mirosław Skiba.

Nowe rozwiązania i większa lojalność klientów

− Liczymy na to, że zmieni się postrzeganie bankowości spółdzielczej. Pracujemy z drugim zrzeszeniem BPS nad kampanią informacyjną, gdzie chcemy pokazać bankowość spółdzielczą w innym świetle. Z jednej strony jako tę działającą lokalnie, wspierającą tradycyjne wartości, lokalne społeczeństwo, ale również jako bankowość oferującą najnowsze zdobycze w obszarze płatności mobilnych – wylicza Prezes SGB-Banku SA.

I dodaje, że wierzy, iż to zwiększy lojalność obecnych klientów.

− Bo damy im to, co oferuje konkurencja. Ale również w inny sposób zainteresujemy tego młodego klienta, który dzisiaj szuka nie tylko tradycyjnej bankowości, ale też nowinek, umożliwiających płynne poruszanie się zarówno w tej realnej rzeczywistości, jak i w tej wirtualnej – ocenia Mirosław Skiba.

Nowości wymagają cyberbezpieczeństwa

− Cyberbezpieczeństwo to jeden z filarów bankowości cyfrowej. I to jest dla nas jeden z priorytetów. Silnie akcentujemy to poprzez poziom inwestycji i poprzez zaangażowanie w różnego rodzaju inicjatywy zwiększające cyberbezpieczeństwo, m.in. współpracując ze Związkiem Bankiem Polskich oraz na poziomie zrzeszeniowym – przypomina Mirosław Skiba.

Banki spółdzielcze obserwują i analizują także to, co dzieje się na zagranicznych rynkach finansowych – w Europie, w obu Amerykach, w Azji.

− Po to, aby wybiórczo korzystać z rozwiązań, które pojawiają się na tych rynkach. Przykładem jest inicjatywa, która podjęliśmy z Bankiem Polskiej Spółdzielczości. Chodzi o zbudowanie wspólnych punktów dostępowych, bazując na BS API. Co pozwoli nam przyspieszyć, pomimo wielości systemów core-owych, wielości systemów bankowych, które funkcjonują w Zrzeszeniu. A technologia API pozwoli nam uspójnić i zrobić milowy krok w bankowości tradycyjnej i mobilnej. Takie rozwiązania pozwalają przeskoczyć pewną epokę – podsumowuje Mirosław Skiba, prezes SGB-Banku SA.

 

Źródło: aleBank.pl