1001 nowoczesnych biur czeka na najemców w Warszawie

1001 nowoczesnych biur czeka na najemców w Warszawie
Fot. stock.adobe.com/Wolf
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Analitycy REDD informują, że w Warszawie dostępnych od zaraz jest ponad 500 tys. m2 (1001 modułów) nowoczesnej powierzchni biurowej. W drugim półroczu 2020 w całej Polsce obserwowaliśmy kontynuację wzrostu wolnej powierzchni dostępnej do wynajęcia.

W ciągu najbliższego miesiąca zasoby biur dostępnych natychmiast może zasilić kolejne 96,327 m2 biur, w których obecni najemcy nie przedłużają umów najmu.

W drugim półroczu 2020 obserwowaliśmy kontynuację wzrostu wolnej powierzchni dostępnej do wynajęcia

–  Ponad 500 tys. m2 (1001 modułów) nowoczesnej powierzchni pozostaje dostępnej do wynajmu od zaraz – mówi Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD.  

Czytaj także: Szybko rośnie wielkość niewynajętych powierzchni biurowych w Warszawie

Wolne biura: powierzchnia oddana vs w budowie

– W drugim półroczu 2020 obserwowaliśmy kontynuację wzrostu wolnej powierzchni dostępnej do wynajęcia.

W okresie ostatnich 6 miesięcy w oddanych obiektach biurowych przybyło 369,000 m2 powierzchni, która nie została zaabsorbowana przez popyt – mówi Judyta Bartnicka, analityczka REDD.

Wolna (komercjalizowana) powierzchnia w obiektach w budowie utrzymywała się na podobnym poziomie w przedziale 750 – 800 tys. m2.

Czytaj także: Rynek powierzchni biurowych: najwięcej umów w Warszawie, najmniej w Gdańsku

O firmie

REDD Real Estate Digital Data jest bazą danych monitorująca cały rynek biurowy w Polsce. Misją ekspertów REDD jest dostarczanie najbardziej transparentnych i rzetelnych danych.

Korzystając z zaawansowanych technologicznie narzędzi REDD udostępnia informacje o warunkach najmu, aktualnej ofercie powierzchni komercyjnych do wynajęcia, wysokości stawek czynszów czy trendów i prognoz dotyczących sytuacji na rynku nieruchomości komercyjnych.

Czytaj także: Jak szybko zarezerwować biurko, gabinet lub salę konferencyjną w dowolnym miejscu na świecie?

Źródło: Real Estate Digital Data / REDD