100 złotych od PKO Banku Polskiego przy założeniu konta dla dziecka

100 złotych od PKO Banku Polskiego przy założeniu konta dla dziecka
Fot. PKO BP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kartę podarunkową do Smyka lub Empiku o wartości 100 złotych dostanie rodzic, który założy PKO Konto Dziecka albo PKO Konto Pierwsze.
Kartę podarunkową do Smyka lub @empik o wartości 100 złotych dostanie rodzic, który założy PKO Konto Dziecka albo PKO Konto Pierwsze @PKOBP #PKOBP

W PKO Banku Polskim w ramach promocji przy założeniu PKO Konta Dziecka i PKO Konta Pierwszego każdy klient otrzyma kartę podarunkową do Smyka lub Empiku o wartości 100 złotych. Wystarczy otworzyć dziecku konto wraz z kartą Visa Junior albo Visa Ekspres i do 31 października wykonać 2 transakcje bezgotówkowe kartą. Dodatkowo rodzic powinien posiadać konto w PKO Banku Polskim, wyrazić zgody marketingowe oraz zarejestrować się na stronie internetowej promocji.

– Kiedyś rodzice kupowali dzieciom świnki-skarbonki, by nauczyć je oszczędzania i umiejętnego gospodarowania pieniędzmi. Dziś, gdy dzieci i nastolatki są niemal „zrośnięte” ze smartfonem i komputerem, lepszymi do takiej edukacji narzędziami są: konto w banku, karta i aplikacja mobilna. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza, że teraz, oprócz wygody w zarządzaniu pieniędzmi i wartości edukacyjnej naszych kont, oferujemy jeszcze dodatkową korzyść finansową – 100 złotych w postaci karty podarunkowej. Można je dobrze wydać na rozwijanie dziecięcych pasji i zainteresowań – podkreśla Paweł Placzke, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego.

Nagrody w promocji PKO Banku Polskiego

Nagrodą za założenie PKO Konta Pierwszego jest e-karta prezentowa do empik.com o wartości 100 zł, a za założenie PKO Konta Dziecka elektroniczna karta podarunkowa o wartości 100 zł do sklepów stacjonarnych i sklepu internetowego Smyk. Pula nagród wynosi 1000 kart do Smyka i 1000 kart do Empiku. Oprócz 100 zł, które można wydać na potrzeby dzieci, dzięki korzystaniu z dziecięcej i młodzieżowej bankowości pod okiem rodziców, młodsze i starsze pociechy mogą wejść w świat finansów, uczyć się odpowiedzialności za posiadane pieniądze i zdobywać podstawy wiedzy zarządzania nimi. To umiejętności, które w dorosłym życiu będą procentować. Szczegóły i regulamin promocji: www.pkobp.pl/lpk/promocja-warto/.

Czytaj także: PKO Bank Polski wystartował z kampanią „Kibicuj z PKO Kontem Za Zero” >>>

PKO Bank Polski był pierwszym bankiem na polskim rynku, który wyszedł z ofertą kont dla dzieci, w tym przeznaczonym specjalnie dla nich serwisem transakcyjnym i aplikacją mobilną. Serwis PKO Junior jest dostępny od lipca 2013 r. (aplikacja od maja 2016 r.) i był uruchomiony jako jeden z pierwszych na świecie serwisów bankowości internetowej dla najmłodszych i zarazem kompleksowy program edukacji finansowej. Uczenie dzieci zarządzania pieniędzmi jest łatwiejsze, gdy najmłodsi mają własne konto oraz serwis i aplikację PKO Junior lub starsi używają iPKO i aplikacji IKO.

PKO Konto Dziecka można założyć przez bankowość internetową iPKO albo odwiedzając placówkę bankową

Klienci PKO Banku Polskiego mogą założyć PKO Konto Dziecka przez bankowość internetową iPKO albo odwiedzając placówkę bankową. Można również złożyć wniosek internetowy o ROR wraz z Kontem Dziecka i zawrzeć umowę w obecności kuriera. Konto jest elementem kompleksowej oferty finansowo-edukacyjnej PKO Junior. Dziecko może zarządzać swoimi pieniędzmi poprzez serwis internetowy i aplikację mobilną PKO Junior, która jest dostępna dla telefonów z systemami Android i iOS. Dzięki tym narzędziom dziecko uczy się stawiać pierwsze kroki w bankowości pod okiem dorosłych: inicjuje polecenia przelewu w telefonie, zakłada wirtualne skarbonki. W serwisie iPKO rodzice mogą kontrolować finanse dziecka i zarządzać jego kartą. Mogą też w PKO Junior wyznaczać dziecku ,,zadania” dotyczące np. planowania czy systematyczności, a potem przyznawać nagrody za ich wykonanie. Dla dzieci do 13. roku życia dostępna jest wygodna i bezpieczna karta debetowa PKO Junior, która można: płacić zbliżeniowo do 30 zł bez kodu PIN, płacić w internecie, bezpłatnie wypłacać pieniądze i doładowywać telefon w bankomatach PKO Banku Polskiego. Prowadzenie konta jest bezpłatne a szczegóły tej kompleksowej oferty są dostępne na stronie internetowej: www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/dla-dzieci/oferta-pko-junior/.

PKO Konto Dziecka po ukończeniu przez właściciela 13 lat automatycznie jest zamienione w PKO Konto Pierwsze. Nastolatek może również otworzyć PKO Konto Pierwsze w oddziale w obecności rodzica/opiekuna ustawowego, który potwierdza możliwość dysponowania wszystkimi środkami przez dziecko. Może także złożyć wniosek internetowy o otwarcie konta, a umowę podpisać w obecności kuriera (tu również potrzebna będzie zgoda rodzica). Aby otworzyć konto wystarczy dokument tożsamości rodzica i legitymacja dziecka (lub dowód osobisty albo paszport dziecka). Konto przeznaczone dla młodzieży w wieku 13-17 lat i posiada większość funkcji konta osoby dorosłej. Jego właściciel lub właścicielka może korzystać z serwisu internetowego iPKO i aplikacji mobilnej IKO. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Do konta wydawana jest karta debetowa z funkcją wielowalutową – kibice mogą zamówić kartę z Galerii Oficjalnych Kart Ekstraklasy. Korzystanie z niej jest bezpłatne jeśli wykonane będą dwie transakcje bezgotówkowe w miesięcznym okresie rozliczeniowym kartą lub BLIKIEM (w przeciwnym razie 3,90 zł miesięcznie). Przelewy w bankowości internetowej i mobilnej oraz wypłaty z bankomatów w kraju i zagranicą są również bezpłatne.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP