100 amerykańskich przedsiębiorców zwiedza Nowe Centrum Łodzi

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

american.chamber.01.150x100 przedsiębiorców i inwestorów zrzeszonych w ramach Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce 26 listopada zwiedziło Nowe Centrum Łodzi. Członkowie AmCham przyjechali do miasta żeby przyjrzeć się nowym rozwiązaniom infrastrukturalnym, które tworzą dogodne miejsce do ulokowania inwestycji czy biura.

Amerykańscy inwestorzy i przedsiębiorcy przyjrzeli się programowi przebudowy 100 hektarów w samym sercu Łodzi. Dzięki nowoczesnym zmianom zagospodarowania, jak podziemny dworzec, miasto Łódź zyska nowe, atrakcyjne tereny inwestycyjne. Amerykańska Izba Handlowa w Polsce dostrzega atrakcyjność Łodzi jako miejsca do prowadzenia biznesu. Jednym z dużych atutów miasta jest potencjał ludzki. Ponadto wciąż poprawiająca się infrastruktura miasta inspiruje do nowych działań – szybkie połączenie kolejowe z Warszawą i podmiejskimi miejscowościami oraz bliskość autostrady ułatwia mobilność pracowników.

Dzięki prowadzonemu dialogowi publiczno-prywatnemu oraz regularnym spotkaniom takich organizacji jak AmCham z władzami, możliwe jest wypracowanie przyjaznego klimatu inwestycyjnego – mówi Dorota Dabrowski, dyrektor Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Częstym efektem rozmów są nowe rozwiązania dotyczące wsparcia ludności miejscowej, przedsiębiorców oraz rozwoju regionu.

Atrakcyjność województwa łódzkiego dostrzegły już wcześniej firmy zrzeszone w ramach Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Wielka Czwórka, czy  też Accenture i Citi Handlowy mają swoje siedziby na terenie miasta.  Łódź przyjazna inwestorom to nie tylko Nowe Centrum, ale również specjalna strefa ekonomiczna w województwie, w której zainwestował m.in. Procter & Gamble budując swoje fabryki. Utrzymanie stref ekonomicznych to jeden z niewielu sposobów wsparcia dużych firm na polskim rynku. Dzięki zachętom podatkowym, zyskujemy przede wszystkim nowe miejsca pracy w regionach, a także dodatkowe wpływy do budżetu kraju.