10 dzień zamknięcia administracji rządowej USA – umocnienie dolara

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

andrzej.kiedrowicz.250x166Euro (EUR) nadal słabnie wobec dolara amerykańskiego spadając do poziomu 1.3487 z ostatnich maksimów powyżej poziomu 1.3600. Para może jeszcze stracić na wartości w związku z dzisiejszym przemówieniem prezesa ECB, Mario Draghiego.

Dolar amerykański (USD) odnotował wzrost w stosunku do jena japońskiego (JPY) dotykając wartości na poziomie 97.79. Para odwróciła swój negatywny trend po tym jak prezydent Barack Obama nominował Janet Yellen nową szefową Rezerwy Federalnej, która zastąpi Bena Bernanke. W tym samym czasie prezydent Obama pracował nad zawiązaniem koalicji pomiędzy republikanami i jego własną partią w celu rozwiązania konfliktu dotyczącego zwiększenia limitu zadłużenia rządu USA.

Akcje

UK 100 (FTS) śledząc amerykańskie akcje osiąga niższe wartości. Indeks znalazł krótkie wsparcie na poziomie 6303. Patrząc w przyszłość indeks może jeszcze osłabnąć przez wiadomości pochodzące z drugiej strony Atlantyku.

Towary

Ropa naftowa (WTI) znalazła wsparcie na poziomie 101.30. Cena ropy znajduje się pod ogromną presją zamknięcia administracji rządowej w USA. Możliwe odwrócenie będzie mogło nastąpić dopiero po zmianie tej sytuacji i odetchnięciu amerykańskiej gospodarki.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) kontynuuje swój spadek dotykając wartości na poziomie 1295 przed korektą do poziomu 1304. Rynki pokazały jak bardzo chłoną newsy dotyczące gospodarki USA, a inwestorzy szybko wybrali umacniającego się dolara.

Traderzy powinni wybierać opcje „PUT” na złocie, aby skorzystać z obecnej sytuacji na rynkach.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.